Вірус герпесу вилікує рідкісні види раку

Вірус герпесу вилікує рідкісні види раку

Генетично модифікований вірус герпесу може стати цінним союзником у боротьбі з різними видами онкології, вважають вчені з Інституту досліджень раку у Лондоні (Великобританія) та Фонду Royal Marsden NHS Foundation

Як перемогти онкологію за два роки

Вірус простого герпесу, чи генетично модифікований, часто з’являється на вустах. Згідно з дослідженням, саме він допомагає різко знизити кількість клітин пухлини, а іноді й досягти їх зникнення.

Експерти провели експеримент за участю 30 онкологічних хворих, котрі не реагували на звичайні методи лікування. В одного з них, 39-річного чоловіка, у 2017 році було діагностовано рак слинної залози. Традиційні методи лікування виявилися неефективними. І тоді йому запропонували короткий курс модифікованого вірусу герпесу.

— Мені робили ін’єкції двічі на тиждень трохи більше за місяць. Це допомогло вилікувати моє захворювання. Я позбавився онкології, — розповів чоловік в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

Вірус вбиває небезпечні клітини

Протягом багатьох років вчені досліджують онколітичні віруси, які можуть заражати та вбивати ракові клітини, не ушкоджуючи при цьому здорові тканини. Ці ж віруси також мають здатність формувати імунну відповідь, що сприяє повному лікуванню від раку.

Фахівці розробили спеціальний препарат Rp2, який є ослабленою формою вірусу звичайного герпесу і був модифікований для боротьби з раком. Він вводиться безпосередньо в пухлину. Його особливістю є подвійна дія проти злоякісного утворення.

— Вірус розмножується всередині ракових клітин, це змушує їх вибухати зсередини. Також він блокує білок Ctla-4, внаслідок чого збільшується здатність імунітету вбивати ракові клітини, — пояснюють вчені, повідомляє портал il Giornale.

Результати показали, що у трьох з дев’яти пацієнтів, які отримували тільки Rp2, спостерігалося різке зниження пухлин, а сім із 30 хворих  з відчули поліпшення самопочуття.

За словами керівника дослідження, професора Кевіна Харрінгтона, результати лікування виявилися приголомшливими при багатьох видах онкології, включаючи рак стравоходу та рідкісний тип раку очей.

Читайте також: Герпес на губах: допоможе дієта

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама