Вітамін D не зміцнює кісткову систему і не захищає від ризику травматизму: вчені

Вітамін D не зміцнює кісткову систему і не захищає від ризику травматизму: вчені

Вітамін D відіграє важливу роль у кальцієвому обміні, підтримує здоров’я кісток, бере участь в імунній системі та впливає на різні фізіологічні процеси.

Деякі дослідження пов’язують нестачу вітаміну D з різними захворюваннями, такими як остеопороз, біль у м’язах та суглобах, а також з деякими хронічними захворюваннями та видами раку. За даними статистики, у США близько 30% жителів віком 60 років і старше приймають добавки вітаміну D. Однак ряд учених сумніваються в тому, що такі профілактичні заходи допомагають досягти належного ефекту.

Щоб оцінити користь вітаміну D, фахівці Національних інститутів охорони здоров’я (NIH) провели дослідження. В експерименті взяли участь 26 000 осіб: серед них були чоловіки віком 50 років і старші та жінки віком 55 років і старші. Усіх їх поділили на дві частини: одні щодня приймали вітамін D, інші плацебо. Як виявилось, приймання вітамінів не впливає на частоту переломів кісток, навіть у людей з низьким рівнем вітаміну D або остеопорозом.

«Вітамінні добавки не мають значних переваг для здоров’я у літнього населення, навіть у людей з низьким рівнем 25-гідроксивітаміну D. Лабораторії повинні припинити скринінг на рівень 25-гідроксивітаміну D, а люди — приймати таблетки вітаміну D, щоб запобігти серйозним захворюванням або продовжити життя», — стверджують автори дослідження у статті, опублікованій у The New England Journal of Medicine («Медичний журнал Нової Англії»).

На думку фахівців, при раціональному харчуванні немає дефіциту цього вітаміну. Він з’являється при целіакії або хворобі Крона, за яких слід виключити з раціону каші та молочні продукти. Також добавки вітаміну D потребують люди, довго позбавлені сонячного світла, наприклад, прикуті до ліжка.

Також дослідники не виявили переваг споживання вітаміну D щодо деяких захворювань та станів. Так, не підтвердилися припущення, що вітамін D захищає від розвитку онкологічних та серцево-судинних захворювань, а також остеоартрозу та макулярної дегенерації. Це свідчить, що про необхідність приймання вітамінів, зокрема вітаміну D, може судити лише лікар.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама