Вітамін D підвищує тривалість життя

Вітамін D підвищує тривалість життя

При низькому рівні вітаміну D зростає ризик динапенії, тобто вікової м’язової слабкості

Дефіцит вітаміну D знижує щільність кісток

Вчені Федерального університету Сан-Карлос (Бразилія) та Університетського коледжу Лондона (Великобританія) провели дослідження за участю 3205 осіб віком від 50 років, які не мали динапенії.

Сила хвата, що вважається добрим показником загальної м’язової сили, становила 26 кг і більше у чоловіків і 16 кг і більше — у жінок. Через чотири роки всі вони пройшли повторне обстеження. Як виявилося, у людей з дефіцитом вітаміну D ризик смерті був на 70% вищим, ніж у людей з нормальним рівнем цього вітаміну.

— Відомо, що вітамін D бере участь у різних функціях організму. Насправді це — гормон, і одна з його функцій — сприяти відновленню м’язів і вивільняти кальцій для кінетики м’язового скорочення. Тому його дефіцит викликає зміни у м’язах, — сказав професор геронтології Тьяго да Сілва Олександр, цитує портал Gazeta.pl.

За словами експерта, кісткова та м’язова тканини пов’язані між собою не лише механічно та фізично, а й біохімічно. Тому дефіцит вітаміну D може призвести до втрати мінеральної щільності кісток, а також до зниження м’язової маси, сили та функції.

Як зберегти м’язову силу

— Висновок про те, що дефіцит вітаміну D збільшує ризик динапенії, важливий сам собою. Ми знали, що хворі на остеопороз приймають вітамінні добавки та вирішили виміряти ефективність добавок вітаміну D, — каже дослідник Майкон Луїс Бісіго Деліносенте.

Як виявилося, добавки з вітаміном D знижують ризик динапенії у людей похилого віку на 78%.

— Люди повинні усвідомлювати, що вони ризикують втратити м’язову силу, якщо не отримують достатньої кількості вітаміну D. Їм потрібно перебувати на сонці, їсти продукти, багаті на вітамін D, або приймати добавки, а також виконувати вправи з обтяженнями для підтримки м’язової сили, — нагадав професор Тьяго да Сілва Олександр.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама