Вітамін D: вчені назвали ще одну його перевагу

Дата створення: 24 Жовтня 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Вітамін D: вчені назвали ще одну його перевагу

Цей вітамін захищає кістки від стресових переломів. Вони є тонкими тріщинами, які впливають на всю кістку і часто виникають у бігунів

Згідно зі статтею, опублікованою на порталі PubMed, вчені проаналізували понад 180 наукових досліджень. Вони хотіли визначити вплив вітаміну D на здоров’я опорно-рухового апарату та можливі спортивні результати.

Експерти виявили, що стресові переломи торкаються близько 20% усіх спортсменів, як професійних, так і любителів. При цьому, наголошують фахівці, на стресові переломи страждає  лише 1% населення, але при цьому кожен п’ятий спортсмен.

Стресові травми класифікують на ранні (стресові реакції) та пізні (стресові переломи). Стресову реакцію можна вважати схожою на глибокий забій кістки, у той час, як стресовий перелом є невеликою тонкою тріщиною в самій кістці.

Важливу роль у запобіганні таким травмам відіграє вітамін D. Він допомагає організму засвоювати кальцій та фосфор, які необхідні для кісткової системи. Дефіцит цього вітаміну може бути серйозним фактором виникнення стресових переломів.

Для їх запобігання слід з профілактичною метою приймати вітамін D. З цією метою можна пити харчові добавки. А можна ввести до раціону продукти, які містять цей «сонячний» вітамін. Серед них — молочні продукти, сорти жирної риби (лосось, тунець), курячі яйця, гриби.

Читайте також: Вітамін D: виявлено новий ефект для хворих на діабет

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама