Вітамін D: виявлено новий ефект для хворих на діабет

Дата створення: 29 Червня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Вітамін D: виявлено новий ефект для хворих на діабет

Він допоможе уникнути втрати кісткової маси тим, хто приймає канагліфлозин, інгібітор SGLT2

Небезпечні ускладнення

Як відомо, вітамін D має основне значення для здоров’я кісток. Ті, хто страждають на діабет ІІ типу і приймають канагліфлозин, який зазвичай призначається при цьому захворюванні, можуть отримати додаткову користь із добавок з вітаміном D.

Згідно з дослідженнями вчених Американського фізіологічного товариства (APS) та Американського товариства нефрологічного контролю функції нирок у здоров’ї та хворобах, вітамін D допоможе уникнути втрати кісткової маси тим, хто приймає канагліфлозин, інгібітор SGLT2.

Інгібітори SGLT2 здатні уповільнювати прогресування захворювань нирок, пов’язаних із діабетом. Їх часто призначають хворим, схильним до таких ускладнень. З іншого боку, згідно з деякими дослідженнями, інгібітори SGLT негативно впливають на здоров’я кісток, прискорюючи втрату мінеральної густини та перешкоджаючи активації вітаміну D організмом. Це може збільшити ризик переломів кісток. Як розв’язувати таку проблему?

Допоможуть добавки

За словами вчених з Медичної школи Університету Мериленду (США), люди, які мають нижчий, ніж зазвичай, рівень вітаміну D (і більший ризик втрати кісткової маси, а також травматизму при прийнятті інгібіторів SGLT) повинні приймати добавки вітаміну D.

Вони вивчили дорослих із громади амішів старого порядку у Ланкастері. Дослідники пояснили, що обрали цю популяцію не випадково: через наявність великих даних генетичного секвенування, а також тому, що свіже молоко на фермі, яке вони п’ють, не збагачене вітаміном D. Тому аміші з більшою ймовірністю отримують менше вітаміну D зі свого раціону, ніж усі американці.

Добровольці, деякі з яких мали раніше низький рівень вітаміну D, приймали канагліфлозин протягом п’яти днів до та після прийняття добавок вітаміну D. Як показали результати, у людей із дефіцитом вітаміну D канагліфлозин знизився на 31%, а у людей із нормальним рівнем вітаміну D — на 7%. Це свідчить про те, що добавки підвищують рівень паратиреоїдного гормону, який регулює рівень кальцію в крові та рівень вітаміну D у кістках.

— Ми рекомендуємо лікарям розглянути можливість приймання добавок вітаміну D хворим на відновлення нормального статусу цього вітаміну тим, хто отримує інгібітори SGLT2, — зазначив провідний автор дослідження Жинус Язді, передає Green Me.

Читайте також: 5 явних симптомів цукрового діабету, які багато хто ігнорує

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама