Вітамін К знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 21%: кардіологи

Вітамін К знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця на 21%: кардіологи

Доведено: вітамін К захищає від атеросклерозу

Маленький захисник

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно від серцево-судинних захворювань гине понад 17 млн ​​людей. Але ж покращити стан «полум’яного мотора» можна, скоригувавши своє харчування. Досить виключити з раціону цукор та сіль та включити овочі та корисні жири. Серед останніх кардіологи радять звернути особливу увагу на вітамін К.

Згідно з дослідженням, опублікованим у «Журналі Американської кардіологічної асоціації», цей жиророзчинний вітамін цілюще впливає на кровоносну систему, захищаючи її від розвитку атеросклерозу.

Вчені з Університету Едіт Коуен (Австралія) здійснили масштабне дослідження. Протягом 23 років вони спостерігали за станом здоров’я 50 000 пацієнтів. Як виявилося, у тих, хто споживав високі дози вітаміну К, ризик ішемічної хвороби серця знизився на 21%, а периферичного артеріосклерозу – на 34%. Фахівці пояснюють це, що вітамін К, ймовірно, перешкоджає накопиченню кальцію в артеріях.

Де шукати?

Вітамін К буває двох форм: вітамін К1 (філлохінон) і вітамін К2 (менахінон). Перший можна знайти в основному в зелених овочах, таких як шпинат, броколі, спаржа, брюссельська та китайська капусти.

Вітамін K2 виробляється кишковими бактеріями й міститься у продуктах тваринного походження, наприклад, у курячому та гусячому м’ясі, яєчних жовтках, твердих сирах, квашеній капусті.

Цікаво, що австралійські дослідники довели, що вітамін К1 має сильніший захисний ефект, ніж вітамін К2. Чому це відбувається? Поки це тільки доведеться дізнатися.

Скільки вітаміну К потрібно споживати, щоб серце залишалося здоровим? Вчені припускають, що дозування вітаміну К для дорослих має становити 4 мг, для дітей – 1 мг. Однак, на їхню думку, ці дози можна збільшити.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама