Вітамін К знижує ризик розвитку ішемічної хвороби на 21%

Вітамін К знижує ризик розвитку ішемічної хвороби на 21%

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно від серцево-судинних захворювань гине понад 17 млн ​​людей. Але ж покращити стан «полум’яного мотора» можна, скоригувавши своє харчування. Досить виключити з раціону цукор та сіль та включити овочі та корисні жири. Серед останніх кардіологи радять особливу увагу звернути на вітамін К.

Згідно з дослідженням, опублікованим у «Журналі Американської кардіологічної асоціації», цей жиророзчинний вітамін цілюще впливає на кровоносну систему, захищаючи її від розвитку атеросклерозу.

Вчені з Університету Едіт Коуен (Австралія) здійснили масштабне дослідження. Протягом 23 років вони спостерігали за станом здоров’я 50 000 пацієнтів. Як виявилося, у тих, хто споживав високі дози вітаміну К, ризик ішемічної хвороби серця знизився на 21%, а периферичного артеріосклерозу — на 34%. Фахівці пояснюють це, що вітамін К, ймовірно, перешкоджає накопиченню кальцію в артеріях.

Де шукати?

Вітамін К буває двох форм: вітамін К1 (філлохінон) і вітамін К2 (менахінон). Перший можна знайти в основному зелених овочах, таких як шпинат, броколі, спаржа, брюссельська та китайська капусти.

Вітамін K2 виробляється кишковими бактеріями й міститься у продуктах тваринного походження, наприклад у курячому та гусячому м’ясі, яєчних жовтках, твердих сирах.

Цікаво, що австралійські дослідники довели, що вітамін К1 має сильніший захисний ефект, ніж вітамін К2. Чому це відбувається? Поки це тільки доведеться дізнатися.

Скільки вітаміну К потрібно споживати, щоб серце залишалося здоровим? Вчені припускають, що дозування вітаміну К для дорослих має становити 4 мг, для дітей — 1 мг. Однак, на їхню думку, ці дози можна збільшити.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама