

Масштабне дослідження вчених трьох континентів дозволило зробити це відкриття
Мігрень, від якої страждає понад мільярд людей у всьому світі, є захворювання, походження якого досі залишається невідомим. Найчастіше лікарі пов’язували його з генетичною схильністю. І лише недавно фахівці зі США, Європи та Австралії провели масштабне дослідження, в ході якого залучили 872 000 людей, з них — 102 000 з мігреню.
Вони помітили, що деякі генетичні варіанти є більш поширеними серед хворих пацієнтів та лише зрідка спостерігаються в ДНК здорових. Вчені виявили 123 ділянки геному, що підтверджує нервово-судинне походження мігрені та потроює кількість її генетичних схильностей.
— Наші дослідження дає можливість оцінити специфічні відмінні генетичні компоненти та ті, які є загальними для двох найбільш відомих підтипів мігрені, з аурою та без неї, — пояснила провідний автор дослідження, доктор інституту молекулярної медицини Фінляндія Хайді Хаутакангас, передає інформаційне агентство ANSA.
Деякі зі знайдених геномів є молекулярною мішенню для двох недавно випущених препаратів на лікування мігрені. Інші дозволять вченим розробити нові ефективні знеболювальні засоби.
Результати дослідження було опубліковано у журналі Nature Genetics.
Читайте також: 5 поганих звичок, які погіршують роботу мозку