Визначено інтервал між вакцинами від коронавірусу

Дата створення: 22 Листопада 2021
Дата оновлення: 29 Травня 2023
Визначено інтервал між вакцинами від коронавірусу

Як повідомляє німецьке видання Test, вакцини від Moderna та Biontech/Pfizer відносяться до мРНК-вакцин. Вони засновані на так званій мРНК (месенджер рибонуклеїнової кислоти) із Sars-CoV-2. Протягом короткого часу вони виробляють білок, який потім служить так званим антигеном вакцинації і стимулює імунну систему до вироблення антитіл проти нього. Це дозволяє імунній системі розпізнавати коронавіруси й боротися з ними у разі пізнішого контакту.

У той час, як у багатьох звичайних вакцинах антиген вводиться безпосередньо, то в інноваційних вакцинах типу Pfizer та Moderna, генетична інформація для нього вводиться в мРНК-вакцину. Потім організм починає виробництво самого антигену з урахуванням цієї матриці.

Який інтервал повинен бути між першою та другою дозою мРНК-вакцини?

Обидві мРНК-вакцини виявляють свій повний ефект лише після двох доз. З липня 2021 р. Stiko рекомендує наступні інтервали між першою та другою дозою: від трьох до шести тижнів для вакцини Pfizer та від чотирьох до шести тижнів для вакцини Moderna. Таким чином, досягається дуже хороший індивідуальний захисний ефект, вважають дослідники.

Як писала раніше «МП», згідно з даними дослідження, що фінансувалося Міністерством охорони здоров’я та соціального захисту Англії, яке було оприлюднене ще наприкінці липня 2021 р., «інтервал не менше шести тижнів між двома дозами вакцини Pfizer-BioNTech підвищує концентрацію антитіл, що нейтралізують, і вважається оптимальним».

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама