Вода з кмином допомагає знизити рівень глюкози в крові: рецепт

Вода з кмином допомагає знизити рівень глюкози в крові: рецепт

Насіння кмину містить різноманітні поживні речовини та біологічно активні сполуки, у тому числі антиоксиданти. Вони допомагають боротися з вільними радикалами в організмі та захищають клітини від окислювального стресу, що перешкоджає розвитку інфекційних захворювань та покращує самопочуття.

Вчені вивчили насіння кмину. Їх цікавила, чи можуть вони підвищити швидкість метаболізму та допомогти схуднути людям із надмірною вагою.

Для цього фахівці провели дослідження за участю 88 жінок, які мали ожиріння. Їх розділили на дві групи, експериментальну та контрольну. Учасниці першої групи двічі на день їли натуральний йогурт із додаванням насіння кмину. А учасниці другий — один йогурт, без кмину. Експеримент тривав три місяці.

Як виявилося, ті жінки, які споживали насіння кмину, змогли значно схуднути. У них також спостерігалося зменшення рівня цукру і загального холестерину в крові. При цьому вчені відзначали підвищення ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), або «хорошого» холестерину, в одночасно зниження ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину.

Дослідники зазначили, що кминова вода регулює рівень цукру в крові, допомагаючи клітинам правильно реагувати на глюкозу та інсулін. Коли рівень цукру в крові високий, у клітинах може зберігатися більше глюкози, ніж необхідно, і це може бути перетворено на жир.

Як приготувати кминову воду

У склянці води замочіть 1 ст. л насіння кмину (попередньо можна його подрібнити), а вранці прокип’ятіть протягом 5 хвилин. Дайте охолонути. Профільтруйте. Готово! За бажання можна додати щіпку корицю або ложечку меду для поліпшення смаку.

Експерти відзначають, що, крім перерахованих вище властивостей, кмин також має антиспазматичними й протизапальними. Це знижує ризик розвитку різних проблем зі шлунково-кишковим трактом та покращує загальний стан кишківника.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Експерти сказали, скільки кроків треба робити щодня, щоб продовжити життя
Прогулянки корисні як фізичного, так психічного зд...
Реклама