ВООЗ: алкоголь небезпечний у будь-яких дозах

Дата створення: 06 Січня 2023
Дата оновлення: 12 Квітня 2023
ВООЗ: алкоголь небезпечний у будь-яких дозах

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно від надмірного споживання алкоголю помирає 3 млн осіб

Дослідники ВООЗ визнали, що алкоголь у малих дозах може знизити ризик появи серцевих захворювань та цукрового діабету ІІ типу. Але при цьому зазначили, що побічні дії спиртного перевершують його сприятливий вплив.

Вчені десятиліттями сперечаються про шкоду помірного вживання алкоголю. Так, згідно з деякими дослідженнями, келих вина або пива на день можуть запобігти розвитку багатьох захворювань. Проте експерти ВООЗ оскаржили це твердження у статті, опублікованій у журналі The Lancet Public Health.

Посилаючись на раніше проведені дослідження, фахівці наголосили, що навіть невелика кількість спиртного не знижує ризик розвитку раку. А захисні ефекти помірного споживання «зникають із важким епізодичним пияцтвом».

Цієї точки зору дотримується й нарколог Йоркського університету (Великобританія) Ян Гамільтон, який вважає, що немає безпечного рівня споживання алкоголю. Водночас він додав, що малі дози алкоголю, на відміну від надмірних, спричиняють невеликі ризики для здоров’я.

Але деякі вчені не згодні з висновками експертів ВООЗ і вважають помірне споживання алкоголю корисним для здоров’я. Слід зазначити, що стаття, опублікована фахівцями ВООЗ, не є офіційною заявою цієї організації.

Читайте також: Алкоголь прискорює біологічне старіння

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама