ВООЗ: кожна п’ята породілля схильна до депресії

Дата створення: 21 Вересня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
ВООЗ: кожна п'ята породілля схильна до депресії

Близько 20% з них схильні до суїцидальних думок і дій

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кожна п’ята жінка до пологів або після них страждає на депресію, найчастіше протягом року. Близько 20% молодих матерів схильні до суїцидальних думок чи вчинків.

Ігнорування психічного здоров’я ставить під загрозу не тільки добробут жінок, а й впливає на фізичний і емоційний розвиток дітей. Про це заявили фахівці ВООЗ, які випустили нові керівні засади інтеграції перинатального психічного здоров’я до служб охорони здоров’я матері та дитини.

У посібнику представлений заснований на фактичних даних підхід до планування інтеграції скринінгу, діагностики та лікування психічних захворювань у служби охорони здоров’я матері та дитини, щоб якомога раніше виявляти симптоми депресії. Для цього потрібний, у тому числі, належним чином підготовлений персонал.

Служби охорони материнства в перинатальний період, підкреслює ВООЗ, «являють собою унікальну можливість підтримати жінок у поважному та вільному від стигми середовищі, що веде до більш широкої та активнішої участі у догляді за жінками та їхніми дітьми та до підвищення добробуту суспільства», передає інформаційний портал ANSA

Читайте також: Депресію під час вагітності можна передбачити з аналізу крові з точністю до 83%

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама