ВООЗ: лише 44% новонароджених перебувають на грудному вигодовуванні

Дата створення: 02 Серпня 2022
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
ВООЗ: лише 44% новонароджених перебувають на грудному вигодовуванні

Всесвітній тиждень грудного вигодовування триває 1–7 серпня

Лише 44% новонароджених перебувають виключно на грудному вигодовуванні у перші шість місяців життя, стурбовані фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та ЮНІСЕФ. І просять уряди країн надати більше ресурсів для підтримки грудного вигодовування, зокрема для найбільш уразливих сімей, які мешкають у надзвичайних ситуаціях.

Оскільки глобальні кризи продовжують загрожувати здоров’ю та харчуванню мільйонів новонароджених, життєво важливе значення грудного вигодовування «є важливішим, ніж будь-коли».

Під час надзвичайних ситуацій, у тому числі в Афганістані, Ємені, Україні, на Африканському Розі та в Сахелі, грудне вигодовування є безпечним джерелом їжі та «пропонує потужну лінію захисту від хвороб та всіх форм недоїдання серед дітей».

Однак емоційний стрес, фізичне виснаження, відсутність конфіденційності та погана гігієна, з якими стикаються матері в таких ситуаціях, означають, що багато дітей втрачають переваги грудного вигодовування. Менш новонароджених перебувають на грудному вигодовуванні в першу годину життя, що робить їх більш уразливими до хвороб та смерті.

Ось чому ЮНІСЕФ та ВООЗ закликають уряди та громадянське суспільство збільшити інвестиції у політику підтримки грудного вигодовування, особливо у контексті відсутності продовольчої безпеки. Вони радять надати медичним працівникам навички, необхідні для надання підтримки матерям.

Читайте також: Материнське молоко чарівне: цукор із грудного молока може допомогти в лікуванні та профілактиці безлічі інфекцій у новонароджених

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама