

Всесвітній тиждень грудного вигодовування триває 1–7 серпня
Лише 44% новонароджених перебувають виключно на грудному вигодовуванні у перші шість місяців життя, стурбовані фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та ЮНІСЕФ. І просять уряди країн надати більше ресурсів для підтримки грудного вигодовування, зокрема для найбільш уразливих сімей, які мешкають у надзвичайних ситуаціях.
Оскільки глобальні кризи продовжують загрожувати здоров’ю та харчуванню мільйонів новонароджених, життєво важливе значення грудного вигодовування «є важливішим, ніж будь-коли».
Під час надзвичайних ситуацій, у тому числі в Афганістані, Ємені, Україні, на Африканському Розі та в Сахелі, грудне вигодовування є безпечним джерелом їжі та «пропонує потужну лінію захисту від хвороб та всіх форм недоїдання серед дітей».
Однак емоційний стрес, фізичне виснаження, відсутність конфіденційності та погана гігієна, з якими стикаються матері в таких ситуаціях, означають, що багато дітей втрачають переваги грудного вигодовування. Менш новонароджених перебувають на грудному вигодовуванні в першу годину життя, що робить їх більш уразливими до хвороб та смерті.
Ось чому ЮНІСЕФ та ВООЗ закликають уряди та громадянське суспільство збільшити інвестиції у політику підтримки грудного вигодовування, особливо у контексті відсутності продовольчої безпеки. Вони радять надати медичним працівникам навички, необхідні для надання підтримки матерям.
Читайте також: Материнське молоко чарівне: цукор із грудного молока може допомогти в лікуванні та профілактиці безлічі інфекцій у новонароджених