ВООЗ: лише 4 країни вжили всіх антитютюнових заходів

За останні 15 років у всьому світі рівень куріння знизився з 22,8% у 2007 році до 17% у 2021 році. Але лише чотири країни, а саме Бразилія, Туреччина, Маврикій та Нідерланди, вжили всіх антитютюнових заходів, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).
Про це свідчить нова доповідь ВООЗ. У нєї наголошується, що 5,6 млрд осіб, або 71% населення світу, наразі захищені принаймні одним заходом боротьби з курінням, що в п’ять разів більше, ніж у 2007 році.
— Повільно, але вірно дедалі більше людей захищено від шкідливого впливу тютюну, — зазначив у заяві директора ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус.
У 2008 році ВООЗ започаткувала програму MPower для надання допомоги країнам у скороченні попиту на тютюн.
Програма MPower передбачає
- Захист населення від куріння тютюну;
- надання допомоги тим, хто хоче кинути палити;
- попередження про небезпеки та забезпечення дотримання заборони реклами тютюну.
Щорічно близько 8,7 млн людей у всьому світі помирають від хвороб, пов’язаних із тютюном. З них 1,3 млн є жертвами пасивного куріння. Майже 40% країн мають повністю вільні від тютюнового диму закриті громадські місця, а 25 країн заборонили куріння в автомобілі з дітьми. Без таких вжитих заходів сьогодні у світі було б на 300 млн більше курців.
Проте 2,3 млрд осіб у 44 країнах досі не захищені жодним із заходів, рекомендованих ВООЗ, а 53 держави не запровадили повної заборони куріння в медичних установах.
— Незважаючи на зниження рівня куріння, тютюн, як і раніше, є основною причиною запобігання смертності у світі, багато в чому завдяки невпинним маркетинговим кампаніям галузі. Допомагаючи більшій кількості країн проводити розумну політику, ми зможемо врятувати ще мільйони життів, — сказав посол ВООЗ із неінфекційних захворювань Майкл Р. Блумберг, цитує ANSA.