ВООЗ: наступну пандемію можуть викликати віруси, що переносять комахи

Дата створення: 05 Квітня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
ВООЗ: наступну пандемію можуть викликати віруси, що переносять комахи

Експерти прагнуть запровадити стратегії для її запобігання

Хвороби тропіків

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), патогени, що переносяться комахами, є зростаючими ризиками, які можуть призвести до наступної пандемії. Такі арбовіруси, як жовта лихоманка, вірус Зіка, чікунгунья та денге, поширюються комарами, москітами та кліщами. Саме ці захворювання можуть викликати наступну пандемію. Особливо якщо враховувати той факт, що вони поширені в тропічних та субтропічних регіонах, де проживає майже 4 млрд населення.

  • Щорічно лихоманка денге заражає 390 млн людей у 130 країнах, де вона є ендемічною. І може спричинити геморагічну лихоманку та смерть.
  • Жовта лихоманка становить високий ризик спалахів у 40 країнах. Викликає жовтяницю, важку геморагічну лихоманку та смерть.
  • Чікунгунья менш відома, але вона присутня у 115 країнах і загрожує важким та інвалідуючим суглоби артритом.

Ризик збільшується

ВООЗ запустила нову Глобальну ініціативу з арбовірусів.

— Ми пережили пандемію COVID-19. Наступна, найімовірніше, може бути пов’язана з новим арбовірусом.У нас уже є сигнали про те, що ризик збільшується, — нещодавно зазначив директор групи ВООЗ із забезпечення глобальної готовності до інфекційних небезпек Сільві Бріан, повідомляє Newscientist.

Він виступив на презентації нової Глобальної ініціативи ВООЗ з арбовірусів, метою якої є об’єднання робіт із боротьби із загрозами, що передаються комахами.

ВООЗ попереджає, що небезпека арбовірусів постійно збільшується. Так, з 2016 року понад 89 країн зіштовхнулися зі спалахами Зіка, а ризик жовтої лихоманки зростає з початку 2000-х.

Глобальна ініціатива з арбовірусів буде зосереджена на моніторингу ризиків, профілактиці пандемії, готовності до виявлення та реагуванні, ідеться в повідомленні агентства охорони здоров’я ООН.

Читайте також: ВООЗ: до 2050 року 2,5 мільярда людей у ​​світі страждатимуть від втрати слуху

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама