ВООЗ рекомендує використовувати лікарський коктейль з антитілами проти Covid-19 Regeneron

Дата створення: 29 Вересня 2021
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
ВООЗ рекомендує використовувати лікарський коктейль з антитілами проти Covid-19 Regeneron

Як зазначає Pharmaceutical-technology, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) додала коктейль антитіл Regeneron Pharmaceuticals, що складається з казирівімаба і імдевімаба, в список методів лікування пацієнтів з Covid-19. Уточнюється, що казирівімаб і імдевімаб – два моноклональних антитіла, які можуть перешкоджати інфікування SARS-CoV-2.

Згідно рекомендацій агентства ООН, комбінація ліків призначена для пацієнтів з Covid-19, що не важко хворі, але мають підвищений ризик госпіталізації, або для пацієнтів з важким захворюванням і відсутністю антитіл.

Нагадаємо, що ще в листопаді 2020 р. Відділ по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) видав дозвіл на екстрене використання (EUA) коктейлю з антитіл Regeneron для лікування пацієнтів з Covid-19 від легкого до помірного ступеня. Цей дозвіл було видано для використання у дорослих з позитивним діагнозом Covid-19 і педіатричних пацієнтів віком від 12 років і старше, які мають підвищений ризик розвитку важкої форми Covid-19 і госпіталізації.

Тепер ВООЗ в основному засновувала свої рекомендації на результатах британського клінічного випробування за участю 9000 чоловік, проведеного в червні 2021 р. Дослідження показало, що коктейль антитіл знизив смертність госпіталізованих пацієнтів, чия власна імунна система не змогла викликати відповідь. Керівник клінічної служби ВООЗ д-р Джанет Діаз уточнила: «Це наша перша рекомендація терапевтичного засобу для пацієнтів з легким та середнім ступенем захворювання. Терапія знижує «потребу в госпіталізації, якщо пацієнти знаходяться в групі високого ризику».

Уточнюється, що розташоване в ВООЗ агентство охорони здоров’я ЮНІТЕЙД веде переговори з компанією «Рош», яке в даний час виробляє лікування за зниженими цінами і для справедливого розподілу у всіх частинах світу, включаючи країни з низьким і середнім рівнем доходів. Поряд з цим ВООЗ веде переговори з компанією про пожертвування і розподілі терапії через Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй відповідно до критеріїв розподілу, встановленими агентством ООН.

«МП» вже писала, що Японія стала першою країною в світі, яка схвалила коктейль з антитілами Regeneron (казирівімаб і імдевімаб) для лікування COVID-19 від легкого до помірного ступеня.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама