ВООЗ відмовляється від розслідування пандемії COVID-19

ВООЗ відмовляється від розслідування пандемії COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) більше не розслідуватиме, як стався спалах COVID-19. Вірусологи розчаровані, бо такі знання можуть допомогти запобігти подальшим пандеміям

Плани змінилися

Експерти ВООЗ планували провести наступний етап досліджень, щоб визначити, як вірус SARS-CoV-2 з’явився в Вухані (Китай) та як спалахнула пандемія COVID-19. Попередні дослідження не дали жодних результатів.

ВООЗ зробила свою першу спробу зрозуміти походження вірусу SARS-CoV-2 у січні 2021 року, коли до Вуханя прибули експерти з міжнародної дослідницької групи. У березні були представлені результати доповіді, в якій було представлено чотири сценарії спалаху пандемії. В одному з них, що найчастіше згадується і найбільш ймовірним, передбачається, що цей коронавірус виник у кажанів і  міг передаватися людині через інші види. Ця версія мала бути перевірена подальшими дослідженнями, але поки що немає можливості їх провести.

— Другого етапу дослідження немає, плани змінили, — сказала епідеміолог ВООЗ у Женеві (Швейцарія) Маріоа Ван Керхові в інтерв’ю Nature.

Китайський слід

Деякі фахівці не припиняють досліджувати походження вірусу SARS-CoV-2. Вони аналізують зразки крові тварин, зібрані до кінця 2019 року, коли в Китаї спалахнула пандемія COVID-19, а також з початку 2020 року. Вони шукають сліди присутності нових збудників, щоб підтвердити, що коронавірус спочатку поширився серед різних видів, перш ніж атакувати людей.

Китайські вчені офіційно заперечують, що збудник вперше з’явився у їхній країні. І спростовують теорію про те, що він вислизнув із Вуханьського інституту вірусології. Та й самі експерти ВООЗ заявили в 2021 році, що «вкрай малоймовірно», щоб вірус SARS-CoV-2 випадково вислизнув із лабораторії.

Фахівці ВООЗ мали намір зосередитись на ринках дикої природи в Вухані та його околицях, а також на тваринницьких фермах. Планували провести аудит лабораторій у регіоні, де було зафіксовано перші випадки COVID-19. І не втрачають надії, що їм все ж таки вдасться це зробити.

Читайте також: ВООЗ: після COVID-19 світ може чекати на пандемію пташиного грипу

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама