ВООЗ випускає застосунок для безпечного перебування на сонці

Дата створення: 22 Червня 2022
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
ВООЗ випускає застосунок для безпечного перебування на сонці

Це допоможе уникнути агресивної дії ультрафіолетових променів

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про запуск програми, яка вкаже рівень ультрафіолетових променів, а також необхідні заходи, які потрібно вжити, щоб не наражатись на сонце. Додаток, що називається SunSmart Global UV, був створений у співпраці зі Всесвітньою метеорологічною організацією з урахуванням програми ООН з навколишнього середовища.

— Надмірна дія ультрафіолетових променів є основною причиною раку шкіри. Тому важливо, щоб люди знали, коли та як захистити себе. Використання програми дозволить це зробити,  заявила директор Департаменту ВООЗ з навколишнього середовища, зміни клімату та охорони здоров’я Марія Нейра, пише ANSA.

Для вказівки рівня ризику додаток використовує УФ-індекс, який визначає рівень ультрафіолетового сонячного випромінювання на поверхні землі та виражається за шкалою від 1 (або «Низький») до 11 і вище (або «Екстремальний»).

— Додаток поєднує погодний, екологічний і медичний досвід, щоб допомогти захистити людей від сонця. Воно унікальне тим, що використовує дані загальнонаціональних метеорологічних та УФ-вимірювальних станцій для забезпечення точних показань УФ-індексу, що залежать від місця розташування, — зазначив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таллас.

Читайте також: Сонцезахисні окуляри можуть захистити від онкологічного захворювання: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама