ВООЗ: вірус денге становить загрозу для половини населення світу

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) повідомила, що у 2023 році може статися рекордне зростання випадків захворювання на денге. З 2000 року кількість випадків лихоманки денге збільшилася майже у вісім разів і зараз становить загрозу для половини населення планети.
Денге є вірусним захворюванням, яке передається комарами видів Aedes aegypti або Aedes albopictus. Інкубаційний період становить від трьох до 14 днів. Більшість інфекцій протікає безсимптомно або у легкій формі, але у 5% пацієнтів може розвинутись важка форма захворювання, яка може призвести до таких ускладнень, як крововилив та шок.
Особливу тривогу викликає ситуація з захворюванням денге у Бангладеш. За один день тут від лихоманки денге померло 13 людей, що є найвищим показником смертності цього року. А всього з січня було діагностовано 24 127 випадків.
Тривожні дані стосуються рівня смертності серед інфікованих. Гинуть переважно молоді люди, найчастіше жінки. Майже 1% загиблих становили діти віком до п’яти років.
Асоціація лікарів Бангладеш закликала уряд вжити активніших заходів щодо боротьби з епідемією денге. Дані МОЗ свідчать про те, що кількість постраждалих значно збільшується у порівнянні з минулим роком. Перший спалах денге в Бангладеш був зареєстрований у 2000 році, що свідчить про масштаби цієї проблеми.
Як запобігти зараженню вірусом денге
- Уникайте місця скупчення комарів, особливо під час їхньої активності (наприклад, увечері та вночі);
- використовуйте репеленти від комах та носіть довгий одяг, що закриває шкіру;
- підтримуйте чистоту навколо будинків;
- використовуйте сітки на вікнах та дверях;
- усувайте місця скупчення води, де можуть розвиватися личинки комарів.