ВООЗ закликає заборонити ревакцинацію до кінця вересня 2021 р.

ВООЗ закликає заборонити ревакцинацію до кінця вересня 2021 р.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) висловила необхідність введення заборони на бустерні щеплення від COVID-19 до кінця вересня 2021 р. Мета даного мораторію – дати можливість отримати вакцини біднішим країнам, які на сьогоднішній день гостро відчувають їх нестачу.

Зокрема, високопоставлені представники ВООЗ ще 4 серпня 2021 р. висловилися про те, що більш багаті країни, де вакцинація проводиться масово, повинні приділити першочергову увагу питанню відправки вакцин до країн, які зіткнулись з їх нестачею, перш ніж вони почнуть вводити додаткові дози своєму власному населенню».

«Цим групам населення терміново потрібні вакцини, особливо медичним працівникам, людям похилого віку та іншим вразливим громадянам», – сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус. «Сотні мільйонів людей все ще чекають своєї першої дози, при цьому деякі багаті країни вже переходять на ревакцинацію».

У чому проблема?

Як зазначає видання The Вmj, все більша кількість країн у світі розглядають можливість впровадження бустерних щеплень у зв’язку з побоюваннями того, що дві дози вакцини не забезпечать достатнього захисту від високоінтенсивного дельта-варіанту. За даними Центрів США по контролю і профілактиці захворювань (CDC), штам Delta, який виявлений ​​сьогодні у 132 країнах, в два рази більше заразний, ніж варіант α, і викликає «проривні» інфекції у вакцинованих.

У зв’язку з цим, деякі країни приймають рішення про введення бустерної вакцини. Зокрема, в Ізраїлі заявили про те, що будуть вакцинувати третьої дозою вакцини Pfizer людей старших 60 років. У США також обговорюють питання введення додаткових щеплень.

Незважаючи на це, у світі поки немає наукового згоди щодо необхідності застосування бустерних вакцин. На сьогоднішній день вони не схвалені Управлінням з контролю за продуктами і ліками США.

Кейт О’Брайен, директор Департаменту імунізації, вакцин і біологічних препаратів ВООЗ підтвердила: «У нас немає повного набору доказів того, потрібно це чи ні».

Багато країн заявляють про те, що будуть вакцинувати дітей. Наприклад, Франція, Ізраїль і США вводять вакцини дітям старшим 12 років, а Великобританія оголосила, що запропонує вакцину підліткам 16 і 17 років. Вакцинацію від Covid-19 для підлітків від 12 років рекомендують проводити також у Німеччині. Згідно з повідомленням МОЗ України, така рекомендація є і в нашій країні.

Рішення проблеми.

Згідно статистики ВООЗ, в усьому світі було введено чотири мільярди доз вакцини від Covid-19. Більше 80% з них були доставлені в країни з високим і вище середнього рівнем доходів, які складають менше половини населення світу. При цьому є багато бідних країн, у яких ситуація з рівнем захворюваності на Сovid-19» і вакцинацією просто катастрофічна. Наприклад, в Африці за період з 19 по 30 липня 2021 р. кількість смертей збільшилася на 80%. На африканському континенті тільки 2% людей повністю вакциновані, а багато медичних працівників та літніх людей залишаються незахищеними.

«Я розумію заклопотаність урядів всіх країн, які переживають про захист свого населення від штаму Delta, але ми не можемо і не повинні приймати рішення тих країн, які вже використали більшу частину глобальних поставок вакцин, в той час як найбільш вразливі люди у світі залишаються незахищеними», – вважає пан Тедрос.

Згідно повідомлення, Covax ініціатива ВООЗ щодо забезпечення доступних вакцин для бідніших країн на даний момент вже доставила 186,2 мільйона доз більш ніж в 132 країни. Але цей процес сповільнюється у зв’язку з проблемами, що виникають з поставками з-за кордону.

Представники ВООЗ уточнили, що організація не виступає проти бустерів для вразливих груп населення, таких як люди з ослабленим імунітетом, які можуть недостатньо реагувати на дві дози. Однак організація виступає проти вакцинації дітей, в той час як багато людей похилого віку та медичні працівники в усьому світі залишаються незахищеними від COVID-19.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама