Вперше було проведено трансплантацію сечового міхура

Трансплантація часто є останнім шансом врятувати життя пацієнта. Найчастіше трансплантують серце, нирки, легені, печінку, шкіру чи підшлункову залозу. Хірурги Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі (США) вперше успішно виконали аутотрансплантацію сечового міхура у людей з серцем, що б’ється, у стані смерті мозку.
На першому етапі експериментів лікарі проводили трансплантацію свиням, а згодом і тілам померлих людей із симуляцією кровообігу. Потім провели пересадку на «труп з серцем, що б’ється» — так називається цей метод.
Усі процедури були аутотрансплантації, які передбачають пересадку органів усередині одного організму. З кожною наступною процедурою час проведення операції зменшувався. У випадку з живими пацієнтами — з 10,5 години він зменшився майже до п’яти годин.
Чотири з п’яти процедур на пацієнтах з серцем, що працює, було виконано з використанням хірургічного робота. Три з них були успішними. В одному випадку лікарі зберігали тіло пацієнта живим протягом 12 годин.
Урологи наголосили, що під час цих пересадок робот дуже допоміг. Завдяки йому вони мали набагато легший доступ до областей тазу та могли ефективніше маніпулювати кровоносними судинами. Якщо ця техніка буде покращена, трансплантація сечового міхура може стати життєздатним варіантом для окремих пацієнтів, вважають лікарі.