Вперше пацієнтові перелили кров, яка була створена у лабораторії: відкриття

Дата створення: 08 Листопада 2022
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Вперше пацієнтові перелили кров, яка була створена у лабораторії: відкриття

Вчені з Бристольського університету (Великобританія) виростили клітини крові з донорських стовбурових клітин. Якщо експеримент виявиться вдалим, це може означати прорив у лікуванні багатьох захворювань крові, таких як анемія чи гемофілія

Зменшить серйозні ускладнення

Британські фахівці, які в лабораторії виростили еритроцити та перелили їх пацієнтові, тепер хочуть зрозуміти, яка тривалість життя клітин, що культивуються, у порівнянні зі стандартними еритроцитами. Експерти вважають, що якщо еритроцити довше живуть в організмі людини, то пацієнтам, які регулярно вимагають переливань, такі часті переливання не знадобляться. Це, своєю чергою, зменшило б серйозні ускладнення, пов’язані з переливанням крові.

Якщо нове рішення, що використовується фахівцями з університету Бристоль, виявиться безпечним і ефективним, це допоможе при лікуванні пацієнтів із захворюваннями крові. Для багатьох із них знайти досить добре підібрану кров від донорів складно. Отримані штучно клітини допоможуть таким хворим.

Прорив у виробництві крові

Досі переливання клітин крові, що культивуються, проводили двом людям. Про побічні ефекти не повідомлялося. Учасники живі та здорові, але їхні імена не називаються.

Донори крові, з яких дослідники витягли стовбурові клітини, необхідні для вирощування червоних кров’яних клітин, були отримані з донорської бази даних NHSBT. Кількість клітин, вирощених у лабораторії, становить від 5 до 10 мл, або від однієї до двох чайних ложок.

Дослідники заявили, що десять учасників дослідження отримають два мініпереливання з інтервалом щонайменше чотири місяці. Один буде отриманий зі стандартних клітин крові, а інший із крові, створеної в лабораторії. Це дозволить експертам оцінити, чи можуть молоді еритроцити, що виробляються на відкритому повітрі, жити довше за норму.

— Це складне дослідження, що захоплює, є величезним кроком на шляху виробництва крові зі стовбурових клітин. Перший випадок переливання крові, вирощеної в лабораторії, показав, що штучні клітини працюють добре, — сказав глава NIHR з крові та трансплантації професор Ешлі Тоу, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Аналіз крові виявляє рідкісні спадкові захворювання

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама