Вперше за 200 років знайдено причину розвитку хвороби Паркінсона: відкриття

Впервые за 200 лет найдена причина развития болезни Паркинсона: открытие

На думку фінських дослідників, це хронічне нейродегенеративне захворювання може бути спричинене анаеробною бактерією Desulfovibrio, яка поглинає токсичні сульфати

Вперше цей розлад виявив та описав англійський лікар Джеймс Паркінсон, на честь якого було названо захворювання. Його характерною особливістю є втрата нейронів через відкладення патологічно зміненого білка, так званого альфа-синуклеїну. Він спричиняє загибель нервових клітин головного мозку, які виробляють дофамін, що призводить до повільної дегенерації.

Лікарі протягом багатьох років припускали, що причиною розвитку хвороби Паркінсона можуть бути проблеми із кишківником. Було помічено, що за кілька місяців до появи перших симптомів пацієнти страждали на запори.

Фахівці з Гельсінкі порівняли зразки калу здорових людей та пацієнтів із хворобою Паркінсона. Виявилося, що в аналізах хворих учасників частіше зустрічалися бактерії Desulfovibrio, ніж в здорових. Саме ці бактерії, які поглинають токсичні сульфати, можуть спричинити хворобу Паркінсона.

— Видалення цих штамів з кишківника може полегшити або сповільнити розвиток симптомів хвороби Паркінсона, — сказав автор дослідження, професор Пер Саріс в інтерв’ю журналу Helsinki.fi.

На думку експерта, ідентифікація цих бактерій у кишківнику дозволить передбачити розвиток захворювання за 10–20 років до появи.

Дослідження опубліковані у Frontier in Cellular and Infection Microbiology («Кордони клітинної та інфекційної мікробіології»).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама