Вплив автомобільного смогу небезпечний для психіки

Це може стати причиною депресії та шизофренії, вважають італійські вчені
Хронічний вплив автомобільного смогу збільшує ризик розвитку психічних захворювань. А при перевищенні його рівня можуть погіршитися наявні психічні стани: ризик депресії збільшується на 13%, а тривожності — на 9%. Про це заявили вчені на Міжнародному семінарі RespiraMi, де піднімалися проблеми забруднення повітря та його впливу на здоров’я.
Лікарі протягом восьми років спостерігали за 2 млн людей, щоб зрозуміти, як дрібні та наддрібні тверді частинки смогу позначаються на самопочутті респондентів. Виявилося, що при кожному збільшенні на 1 мікрограма твердих частинок на 1 кубічний метр повітря ризик депресії збільшується на 13 %, тривожних розладів — на 9 %, шизофренії — на 7 %, особливо у віці від 30 та 64 роки. Так само при збільшенні смогу у хворих на 4% підвищується потреба в нейролептиках, антидепресантах та стабілізаторах настрою. Коли якість міського повітря погіршується, також зростає ризик загострення психічних захворювань. Так, у дні з високим вмістом твердих частинок в атмосфері, госпіталізація хворих, які страждають на маніакальні напади, збільшувалася майже вчетверо.
— Отримані дані вказують на те, що зміг може бути небезпечним не тільки для серця та легенів, а й для мозку. Він може бути токсичним настільки, що викликає психіатричні патології, ймовірно, через збільшення загального запалення або зміну антиоксидантного захисту, — зазначив професор медицини Серджіо Харарі, пише ANSA.
Також експерти стурбовані негативним впливом на когнітивний розвиток дітей. І радять висаджувати навколо шкіл більше зелених насаджень, що сприяє покращенню розумового розвитку.
Читайте також: Забруднення повітря всередині приміщень стало головною причиною передчасних пологів