Вплив автомобільного смогу небезпечний для психіки

Вплив автомобільного смогу небезпечний для психіки

Це може стати причиною депресії та шизофренії, вважають італійські вчені

Хронічний вплив автомобільного смогу збільшує ризик розвитку психічних захворювань. А при перевищенні його рівня можуть погіршитися наявні психічні стани: ризик депресії збільшується на 13%, а тривожності — на 9%. Про це заявили вчені на Міжнародному семінарі RespiraMi, де піднімалися проблеми забруднення повітря та його впливу на здоров’я.

Лікарі протягом восьми років спостерігали за 2 млн людей, щоб зрозуміти, як дрібні та наддрібні тверді частинки смогу позначаються на самопочутті респондентів. Виявилося, що при кожному збільшенні на 1 мікрограма твердих частинок на 1 кубічний метр повітря ризик депресії збільшується на 13 %, тривожних розладів — на 9 %, шизофренії — на 7 %, особливо у віці від 30 та 64 роки. Так само при збільшенні смогу у хворих на 4% підвищується потреба в нейролептиках, антидепресантах та стабілізаторах настрою. Коли якість міського повітря погіршується, також зростає ризик загострення психічних захворювань. Так, у дні з високим вмістом твердих частинок в атмосфері, госпіталізація хворих, які страждають на маніакальні напади, збільшувалася майже вчетверо.

— Отримані дані вказують на те, що зміг може бути небезпечним не тільки для серця та легенів, а й для мозку. Він може бути токсичним настільки, що викликає психіатричні патології, ймовірно, через збільшення загального запалення або зміну антиоксидантного захисту, — зазначив професор медицини Серджіо Харарі, пише ANSA.

Також експерти стурбовані негативним впливом на когнітивний розвиток дітей. І радять висаджувати навколо шкіл більше зелених насаджень, що сприяє покращенню розумового розвитку.

Читайте також: Забруднення повітря всередині приміщень стало головною причиною передчасних пологів

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама