

Вчені провели дослідження на цю тему, результат якого були опубліковані в журналі Journal of Affective Disorders.
Дослідження
Дослідження під назвою «Крихкі сім’ї та благополуччя дітей» (Fragile Families) почалося в Прінстонському та Колумбійському університетах у період з 1998 по 2000 рр. Мета дослідження – вивчити вплив сімейних відносин батьків, які вже не перебувають у шлюбі, на стосунки з дітьми. Було вивчено симптоми психічного здоров’я матері та дитини за 10-річний період, щоб зрозуміти як емоційний стан батьків впливає на розвиток депресії та тривоги у дітей.
Результати
Аналіз виявив двонаправлений взаємозв’язок, коли симптоми психічного здоров’я матері впливали на симптоми психічного здоров’я дитини, і навпаки. Вчені виявили, що материнська депресія в ранній момент часу, передбачала тривожність і депресивні симптоми у дитини в пізніший момент часу. Крім того, у дітей, які мали тревожні стани та депресивні симптоми у більш ранній момент часу, з більшою ймовірністю будуть матері, які зазнали депресії у пізніші моменти часу.
Висновки дослідників дають можливість запропонувати рекомендації щодо лікування психічного здоров’я для сімей, у яких і матері, і діти відчувають симптоми тривоги та депресії.
«Найголовніше, життєво важливо реалізувати стратегії зниження батьківського стресу», – кажуть автори і рекомендують батькам і дітям, які потрапляють у складні життєві ситуації, які нерідко бувають після розлучення, обов’язково звертатися за психологічною допомогою. Це, на думку авторів, дуже важливо для того, щоб усі учасники цього процесу усвідомлювали, що з ними відбувається і знаходили способи не допускати того, що дитина вважатиме себе винною у проблемах у сім’ї, не допускати депресії у дитини. І найголовніше, не допускати того, що у дитини сформується відчуття та впевненість в тому, що вона в майбутньому вона теж буде не варта щастя та повноцінної сім’ї.
Як впливає харчування дітей у дитинстві з їхньої успішність, відповіді тут.