Вплив віртуальної реальності (планшети, ігри) на психічне здоров’я підлітків

Дата створення: 15 Вересня 2021
Дата оновлення: 18 Квітня 2023
Вплив віртуальної реальності (планшети, ігри) на психічне здоров'я підлітків

Щоб проаналізувати відповідь на дане питання, було проведено дослідження під назвою «Дозозалежні і спільні асоціації між екранним часом, фізичною активністю та психічним благополуччям у підлітків: міжнародне обсерваційне дослідження».

Автори роботи вважають, що за останні десятиліття психічне благополуччя підлітків значно погіршилось, що робить важливим визначення факторів ризику, які можна змінити. Вони вирішили перевірити поширену серед багатьох батьків думку про те, що тривалий час перебування біля екрану (телефону, планшета і т.д.), недостатня фізична активність, діють незалежно і в синергії, підвищуючи ризик поганого психічного благополуччя у дітей шкільного віку.

Автори використовували дані цілих трьох раундів перехресних досліджень поведінки дітей шкільного віку по відношенню до їх здоров’я (2006, 2010 і 2014 рр.) з 42 країн Європи та Північної Америки. Учасники опитування у віці 11, 13 і 15 років надали інформацію про себе, заповнивши анонімну анкету, до якої були включені питання про показники здоров’я та пов’язану з ними поведінку.

Висновки

До вибірки дослідження увійшли більш ніж половина мільйона (577 475) підлітків, середній вік яких 13 років. Серед них 296 542 (35%) дівчаток і 280 933 (64%) хлопчиків.

Середній зареєстрований бал задоволеності життям (за шкалою від 0 до 10) склав – 7. Психосоматичні скарги частіше зустрічалися серед дівчаток, ніж серед хлопчиків.

Шкідливі асоціації між екранним часом і психічним благополуччям починалися, коли екранний час перевищував 1 годину в день, тоді як підвищення рівня фізичної активності приносило тільки користь та збільшення рівня задоволеності. Висновок батькам – дозволяти дітям бути з планшетом – не більше 1 години на день.

Багаторівневе моделювання показало, що рівні екранного часу негативно пов’язані з задоволеністю життям і позитивно пов’язані – з психосоматичними скаргами, в залежності від «дози». Говорячи простими словами, чим більше часу дитина буде проводити з планшетом або телефоном (екранний час) і менше займатися руховою активністю, тим сама дитина почуватиметься менш задоволеною життям і негативними настроями.

На думку авторів дослідження, стратегії охорони здоров’я, спрямовані на поліпшення психічного здоров’я підлітків, повинні бути спрямовані на скорочення часу перегляду екрану і одночасне – підвищення фізичної активності.

Як писала раніше «МП», вакцина мРНК-1273 (Moderna) показала прийнятний рівень безпеки для підлітків.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама