

Дослідники пояснюють це нервово-психічними та когнітивними розладами
За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), тривалий COVID-19 проявляється надмірною втомою, задишкою та когнітивними порушеннями, що виникають протягом трьох місяців після захворювання та тривають не менше двох місяців. Всі вони впливають на якість життя пацієнтів та заважають їм повернутися до роботи.
Згідно з дослідженнями, втома вражає майже третину пацієнтів із COVID-19 і може зберігатися протягом як мінімум шести місяців після зараження. Підраховано, що від 9% до 49% пацієнтів скаржаться на неї протягом місяця після появи симптомів коронавірусної інфекції, і майже кожен третій відчуває її через 12–16 тижнів. Існує також аналіз, який показує, що, як мінімум, у третини пацієнтів втома може зберігатися до 12 місяців. Дослідники виявили, що захворюваність на апатію, пов’язану з коронавірусом, збільшилася з 17% до зараження та до 62% після нього.
Вчені з Університету Каталонії (Іспанія) спостерігали за 136 пацієнтами, які перенесли коронавірусну інфекцію, та у яких когнітивні порушення спостерігалися протягом восьми місяців після зараження. Експерти хотіли виявити зв’язок між втомою та когнітивними та нервово-психічними симптомами (такими як депресія, тривога, апатія та виконавча дисфункція).
— Результати показують, що як когнітивні, так і нервово-психічні розлади сприяють утомі після COVID-19 складними способами. Однак неясно, чи призводить втома до депресії, чи навпаки, — кажуть дослідники, цитує портал Gazeta.pl.
Крім того, експерти припускають, що стійка втома та когнітивні порушення можуть виникати не тільки після важкої, а й після легкої форми COVID-19.
Читайте також: Два серйозні ускладнення COVID-19 можна визначити по очах