

При цьому у п’яному вигляді відбувається лише 6% аварій
Згідно з дослідженням, яке опубліковано у журналі Nature and Science of Sleep («Природа і наука сну»), водій, що втомився, з такою ж ймовірністю може стати винуватцем автомобільної аварії, як і той, хто їздить у стані алкогольного сп’яніння.
Згідно зі статистикою, втома за кермом може спричинити 20–40% усіх автомобільних аварій, тоді як водіння у п’яному вигляді лише 6%. Результати проведеного дослідження показали, що сон менш як 5 годин пов’язаний з подвоєним ризиком виникнення автомобільної аварії. Чим менше сну, тим вищий ризик нещасного випадку.
Однак не лише недолік сну погіршує сприйняття та рефлекси. Виною тому може стати приймання ліків чи харчових добавок. Вони можуть спричинити знижений кров’яний тиск або сонливість, для яких характерно зниження психомоторних властивостей.
— Для тих, хто має низький кров’яний тиск, важливо дбати про гідратацію організму, інакше під час поїздки може виникнути гіпотонія. Навіть брак половини склянки води може спричинити порушення концентрації уваги та гостроти зору, — пояснює професор Мирослав Ярош, цитує Gazeta Wyborcza.
Це підкреслює необхідність сідати за кермо тільки в стані гарного самопочуття.
Читайте також: Слабке рукостискання — вірна ознака передчасної смертності: вчені