Втрата коханої людини вдвічі підвищує ризик розвитку інсульту та інфаркту: дослідження

Психіка тісно пов’язана з тілом. Те, що відбувається в голові, впливає на здоров’я. А тривалий смуток може призвести до серйозних розладів, що наражає вразливих людей на ризик передчасної смерті. Причин найчастіше дві.
Тривалий смуток та стрес поступово виснажують організм, викликаючи фізичні симптоми. Мозок людини, щоб вижити у складній ситуації, запускає спеціальні процеси. Лімбічна система, де працюють інстинкти виживання, бере гору, і префронтальна кора починає заспокоюватися. Ця область відповідає за робочу пам’ять, планування рухів та діяльності. Скорботна людина почувається інакше, ніж раніше. У неї спостерігаються гормональні порушення, які проявляються у вигляді втрати апетиту, порушення сну, надмірної втоми, підвищеної тривожності.
Вчені проаналізовано медичні дані понад 400 000 осіб, які мали стосунки. За час експерименту 35 872 учасники пережили втрату коханої людини. Дослідники порівняли стан здоров’я цих людей з учасниками контрольної групи, які не відчували горя. Виявилося, що у людей від 60 років втрата коханої людини протягом місяця вдвічі збільшувала ризик розвитку інсульту та інфаркту.
— Збільшення серцево-судинного ризику протягом місяця є результатом несприятливих фізіологічних реакцій, пов’язаних з гострим горем, — пояснили автори дослідження, повідомляє Radio ZET.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі JAMA Internal Medicine («Внутрішня медицина»).