Втрата нюху може бути першою ознакою хвороби Альцгеймера: дослідження

Втрата нюху може бути першою ознакою хвороби Альцгеймера: дослідження

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), хвороба Альцгеймера є найпоширенішою формою деменції, на яку припадає від 60 до 70% всіх випадків.

Загальні симптоми хвороби Альцгеймера включають втрату пам’яті, сплутаність свідомості, труднощі спілкування. Вчені університету Чикаго (США) вважають, що першим симптомом цього нейрокогнітивного розладу є погіршення нюху. Воно може бути викликане запаленням головного мозку.

Експерти попросили 865 респондентів оцінити запахи за шкалою від нуля до шести, залежно від того, скільки ароматів вони можуть розпізнати. Подібні випробування проводилися кожні п’ять років. Аналогічно оцінювалися пам’ять та навички мислення учасників дослідження.

У всіх добровольців взяли аналізи крові. Це дозволило виявити геном, аполіпопротеїн Е (APOE), який підвищує ризик розвитку деменції.

Дослідження показало, що носії геному APOE e4 відчували запахи на 37% гірше, ніж ті, у кого такого гена не було. У віці від 65 до 69 років вони розрізняли в середньому 3,2 запаху, тоді як ті, хто не мав такого геному, — 3,9 запаху. Погіршення нюху супроводжувалося когнітивними порушеннями, що вказує на розвиток хвороби Альцгеймера.

— Рівень втрати нюху може допомогти в діагностиці хвороби Альцгеймера на ранній стадії, — сказав керівник дослідження доктор Метью С. Гудсміт, цитує Mail Online.

Дослідження опубліковано у середу в журналі Neurology.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама