Втрата нюху при COVID-19 вдвічі підвищує погіршення пам’яті

Втрата нюху при COVID-19 вдвічі підвищує погіршення пам'яті

Аносмія — це втрата нюху, коли людина не здатна відчути запахи. Цей стан може бути одним із симптомів коронавірусної інфекції.

Хворий на аносмію може не відчувати аромати, які він сприймав раніше, що погіршує якість життя. Однак цей симптом може позначитися на стані інших когнітивних функцій. Про це свідчать дослідження, які були представлені на конгресі Міжнародної асоціації Альцгеймера, що нещодавно пройшов у Каліфорнії.

Габріела Гонсалес-Алеман з Університету Буенос-Айреса (Аргентина) обстежила майже 800 осіб у віці 60 років та старше, які до коронавірусної інфекції не мали когнітивних проблем. Однак після перенесеного захворювання, незалежно від його тяжкості, дві третини повідомили про погіршення пам’яті. Для половини респондентів проблеми були настільки серйозними, що позначалися на повсякденному житті.

Було помічено, що незалежно від симптомів інфекції та їх тяжкості, ті, у кого була втрата нюху, більш ніж удвічі наражалися на ризик стійких когнітивних розладів і порушень пам’яті навіть через три місяці після одужання.

На думку експертів, це дослідження ще раз доводить той факт, що коронавірус проникає через ніс і ушкоджує мозок. Це відбувається через вдихання повітря, що містить вірусні частинки, які можуть перебувати в краплях слини або аерозолях, що виділяються інфікованими людьми при кашлі, чханні, розмові чи диханні.

Це наголошує на важливості носіння масок, особливо в громадських місцях, для запобігання передачі вірусу через краплі та аерозолі. Також важливо дотримуватись інших заходів профілактики: часте миття рук, дотримання соціальної дистанції, уникнення дотику до обличчя. Вони допоможуть зменшити ризик можливого зараження.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама