

За даними Італійського товариства пародонтології та імплантології (SIdP), стрес викликає загострення запалення ясен
Стрес викликає психологічні та біохімічні адаптації, які допомагають організму відновити свій баланс, так званий «гомеостаз».
— Якщо ці адаптації стають неефективними, то вплив стресу починає позначатися на здоров’ї. Хронічні стресори індукують біологічні реакції, які характеризуються підвищеним рівнем адреналіну та кортизолу. Це збільшує ризик серцево-судинних захворювань, діабету та ожиріння, а також впливає на імунну систему та здоров’я зубів та ясен, — пояснює експерт SIdP Мауро Фарнеті.
Зв’язок між високим рівнем стресу та погіршенням здоров’я порожнини рота вивчається близько 40 років. У 2021 році дослідники Школи стоматології університету Мічигану (США) зосередили увагу на психобіологічному зв’язку між стресом і хронічними запальними захворюваннями ясен — пародонтитом.
— Такі стресові події, як розлучення, важка втрата партнера чи звільнення, підвищують рівень запальних цитокінів в організмі, а також у роті. Це спричиняє погіршення хронічних захворювань пародонту. Але піки стресу також пов’язані зі збільшенням факторів неправильного способу життя, які підвищують ризик розвитку пародонтиту. Серед них — куріння, зловживання алкоголем та солодким, малорухливий спосіб життя, недостатня гігієна ротової порожнини, — попереджає експерт, передає інформаційне агентство ANSA.
Для тих, хто проходить через важкі життєві періоди, слід пам’ятати про ризики для здоров’я ротової порожнини. Це дозволить уникнути небезпечного захворювання ясен.
Читайте також: Пародонтит може збільшити ризик розвитку раку ротової порожнини