Втрата ваги вказує на проблеми зі здоров’ям: лікарі

Дата створення: 14 Грудня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Втрата ваги вказує на проблеми зі здоров'ям: лікарі

Це може стати причиною діабету і навіть раку

Кілограми, що швидко тануть на талії, – привід для гордості. Якщо ви сидите на дієті або посилено займаєтеся спортом. Але тоді втрата ваги не має становити 10% за пів року. Інакше слід негайно звернутися до лікаря. Адже швидке схуднення є провісником багатьох захворювань. Ось деякі з них.

Діабет. Високий рівень цукру в крові у хворих на цукровий діабет 1 типу супроводжується дефіцитом або повною відсутністю інсуліну. Адже це саме він розщеплює їжу і сприяє засвоєнню цінних речей та калорій! Внаслідок таких «ножиць» людина починає буквально танути на очах.

Захворювання шлунково-кишкового тракту, серед яких целіакія, синдром мальабсорбції, гастродуоденіт, виразка шлунка та інші, також можуть спричинити різке схуднення. Причиною цього може стати недостатнє всмоктування поживних речовин у кишківнику або, навпаки, прискорене просування їжі по ньому.

Щитоподібна залоза. Цей крихітний орган, що нагадує зовні метелика, контролює багато процесів в організмі. Однак він часом дає збої. Так, наприклад, трапляється при гіпертиреозі, коли щитоподібна залоза починає виробляти більше гормонів та прискорювати обмінний процес. Останнє і проявляється різкою втратою ваги.

Онкологія – найчастіший симптом різкого схуднення, що спостерігається при різних формах раку. Так, пухлина у горлі створює перешкоди для проходження їжі, а у шлунково-кишковому тракті – не дає їй пройти далі.

СНІД, або синдром набутого імунодефіциту, викликає активність ВІЛ, що поступово руйнує клітини імунної системи. Синдром виснаження, пов’язаний з ВІЛ-інфекцією, включає, крім втрати ваги більш ніж на 10%, діарею та пропасницю протягом більш як 30 днів.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама