Видалення апендикса підвищує ризик виникнення хвороби Альцгеймера: дослідження

Видалення апендикса підвищує ризик виникнення хвороби Альцгеймера: дослідження

Дослідження бельгійських та американських вчених показало, що видалення апендикса підвищує ризик розвитку такого нейродегенеративних захворювань, таки як хвороба Альцгеймера та хвороба Паркінсона. При цьому експерти виявили, що ймовірність розвитку цього психічного розладу вдвічі вища у людей, які страждають на синдром подразненого кишківника або запорами, пише журнал Gut («Кишківник»).

Джерело патологічної травми

Експерти проаналізували медичні записи 2552 пацієнтів із хворобою Паркінсона. Їх цікавило, чи можуть проблеми з кишківником бути запобіжною ознакою цього нейродегенеративного захворювання. Виявилося, що пацієнти, які страждають на запори та синдром роздратованого кишківника (СРК), вдвічі частіше схильні до хвороби Паркінсона, ніж ті, у кого немає таких проблем.

Дослідники також виявили, що у людей, у яких було видалено апендикс, рідше діагностувалася хвороба Паркінсона. Згідно з деякими дослідженнями, цей орган виробляє мікроби, які покращують здоров’я кишківника і, відповідно, запобігають розвитку цього дегенеративного захворювання головного мозку.

Вчені виявили, що апендикс може бути джерелом аномально складеного альфа-синуклеїну. Цей білок міститься в тканинах мозку, серця та м’язів. Але коли заплутується, то утворює токсичні грудки, які сприяють розвитку хвороби Паркінсона.

— Апендикс може бути джерелом патологічної травми, яка потім поширюється на кишківник і, зрештою, на мозок, — каже керівник групи у Британському науково-дослідному інституті деменції Тім Бартельс.

Може зупинити хворобу

Експерти проаналізували діагнози захворювань кишківника пацієнтів за п’ять років до того, як їм було поставлено діагноз хвороби Паркінсона. Виявилося, що запор, утруднене ковтання та гастропарез (уповільнення руху їжі в тонку кишку) були пов’язані із подвоєнням ризику розвитку хвороби Паркінсона. Пацієнти, які страждають на СРК без діареї, були схильні до цього психічного розладу на 17% частіше, ніж інші.

— Розуміння того, як і чому проблеми з кишківником з’являються на ранніх стадіях хвороби Паркінсона, може полегшити симптоми і навіть зупинити прогресування цього захворювання, — зазначила заступник директора з досліджень у Великобританії щодо хвороби Паркінсона Клер Бейл, передає Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама