Вихлопні гази можуть погіршити мислення та пам’ять

Вихлопні гази можуть погіршити мислення та пам'ять

Згідно з дослідженням фахівців Університету Британської Колумбії та Університету Вікторії в Канаді, вплив вихлопних газів призводить до зміни функціональних зв’язків головного мозку.

Такого висновку експерти дійшли в ході експерименту, під час якого вони в лабораторних умовах імітували атмосферу, забруднену вихлопними газами дизельного пального. Після цього 25 добровольців зазнали впливу смогу, а потім — чистого повітря.

За допомогою магнітно-резонансної томографії (МРТ) експерти проаналізували стан головного мозку учасників. Виявилося, що дія вихлопних газів дизельних автомобілів протягом двох годин викликала зниження функціональної зв’язності мозку. Вони відповідають за мислення, пам’ять, концентрацію уваги.

— Довгий час вважалося, що мозок захищений від забрудненого повітря. Виявилось, що це не так. І хоча такий вплив на мозок мало тимчасовий і оборотний характер, при тривалому впливі вихлопних газів можуть бути довгострокові погіршення когнітивних функцій, — сказав керівник дослідження доктор Кріс Карлстен, передає Green Me.

Результати дослідження опубліковані в журналі Environmental Health («Охорона здоров’я в аспекті навколишнього середовища»).

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама