Високий рівень холестерину не завжди свідчить про порушення: лікарі

Високий рівень холестерину не завжди свідчить про порушення: лікарі

Холестерин є важливим елементом для організму, оскільки він бере участь у формуванні здорових клітин і виробленні гормонів. Недостатність холестерину може призвести до депресії, тоді як його надлишок сприяє серцево-судинним захворюванням. Як же виникають такі розбіжності?

Причина полягає у тому, що холестерин утворює ліпопротеїди високої та низької щільності, подорожуючи по крові разом з певними білками. Властивості цих утворень визначаються наявністю білка. Білок у ліпопротеїдах високої щільності (ЛПВЩ) очищає стінки кровоносних судин від відкладень холестерину, спрямовуючи його на переробку до печінки. Ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), навпаки, прикріпляють холестерин до стінок судин.

Як забезпечити перевагу ЛПВЩ для збереження здоров’я? Лікарі постійно наголошують на відмові від жирної їжі. Але якщо харчування правильне і відсутність хвороб, а рівень холестерину все життєво високий? Існує кілька причин цього явища:

  • генетична схильність або гіперхолестеринемія можуть передаватися у спадок;
  • споживання алкоголю;
  • вік. Найчастіше ця проблема стикається з людьми після 40 років, особливо у жінок після менопаузи, коли дефіцит естрогену впливає на рівень холестерину.
  • деякі захворювання, такі як діабет, ВІЛ, гіпотиреоз, а також прийом певних ліків (від акне, аритмії, високого кров’яного тиску або раку).

Якщо рівень холестерину дуже високий, це є причиною для звернення до лікаря. Він допоможе вибрати спеціальні препарати та призначити необхідні процедури. Здоровий спосіб життя, правильне харчування та фізична активність також сприятимуть поверненню холестерину до норми.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама