Виявлено новий ефект вітаміну D для хворих на діабет

Виявлено новий ефект вітаміну D для хворих на діабет

Як відомо, вітамін D має основне значення для здоров’я кісток. Ті, хто страждає на діабет ІІ типу, зазвичай приймають канагліфлозин — інгібітор SGLT2. Він допомагає покращити глікемічний контроль, а також стан серцево-судинної системи та нирок, що важливо для таких пацієнтів.

Згідно з дослідженнями вчених Американського фізіологічного товариства (APS) та Американського товариства нефрологічного контролю функції нирок у здоров’ї та хворобах, інгібітори SGLT2 здатні уповільнювати прогресування захворювань нирок, пов’язаних із діабетом. Але при цьому негативно впливають на здоров’я кісток, прискорюючи втрату мінеральної густини та перешкоджаючи активації вітаміну D організмом. Це може збільшити ризик переломів кісток. Як розв’язати таку проблему?

За словами вчених з Медичної школи Університету Мериленду (США), люди, які мають недостатній рівень вітаміну D (і більший ризик втрати кісткової маси, а також травматизму при прийнятті інгібіторів SGLT), повинні приймати добавки з цим вітаміном.

Вони вивчили дорослих із громади амішів старого порядку у Ланкастері. Дослідники обрали цю популяцію невипадково. Свіже молоко, яке вони п’ють на фермі, не збагачене вітаміном D. Тому аміші отримують менше вітаміну D зі свого раціону, ніж усі американці.

Добровольці, які мали низький рівень вітаміну D, приймали канагліфлозин протягом п’яти днів до та після прийняття добавок вітаміну D. Як показали результати, у людей із дефіцитом вітаміну D він знизився на 31%, а у людей із нормальним рівнем вітаміну D — на 7%. Це свідчить про те, що добавки підвищують рівень паратиреоїдного гормону, який регулює рівень кальцію в крові та рівень вітаміну D у кістках.

Вчені пропонують лікарям розглянути можливість призначення вітамінних добавок вітаміну D для хворих на діабет. Однак це рішення має прийматися після ретельного обстеження кожного пацієнта та здаванням аналізу крові на рівень вітаміну D.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама