Вживання червоного вина та кави може знизити ризик розвитку деменції: дослідження

Вживання червоного вина та кави може знизити ризик розвитку деменції: дослідження

У ході 12-річного дослідження, проведеного іспанськими вченими та опублікованого в журналі Molecular Nutrition and Food Research, було вивчено вплив харчування на розвиток когнітивних порушень та недоумства у людей похилого віку. В експерименті взяли участь 842 особи віком від 65 років і старше. Вчені проаналізували зв’язок між обміном речовин, мікробіотою кишечника, ендогенним метаболізмом та розумовими порушеннями.

Результати дослідження показали, що ряд продуктів, багатих на поліфеноли, надають захисну дію на когнітивні функції, такі як пам’ять, мова і концентрація уваги. Серед цих продуктів вчені виділили такі фрукти як яблука, апельсини, гранати, а також ягоди, гриби та напої, такі як какао, кава, червоне вино та зелений чай.

Додатковий аналіз плазмових зразків учасників дослідження показав, що деякі метаболіти пов’язані з прогресуванням когнітивних порушень та деменції, тоді як інші не мають такого зв’язку. За словами професора Крістіні Андрес-Лакуева, головного автора дослідження, кави й какао мають захисні властивості, у той час, як споживання цукру може прискорити небажані процеси.

Збільшення споживання фруктів та овочів забезпечує організм цінними поліфенолами та іншими біологічно активними сполуками. Ці речовини допомагають знизити ризик погіршення когнітивних функцій, які часто пов’язуються із процесом старіння, наголошує Андрес-Лакуева.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама