Вживання кави допоможе схуднути та запобігти розвитку діабету ІІ типу: дослідження

Дата створення: 20 Березня 2023
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Вживання кави допоможе схуднути та запобігти розвитку діабету ІІ типу: дослідження

Вчені Імперського коледжу Лондона (Великобританія) вважають, що споживання від трьох до п’яти чашок кави на день допомагає уникнути цього небезпечного метаболічного захворювання

Відомо, що кава перешкоджає появі зайвої ваги. У новому дослідженні експерти вирішили вивчити гени CYP1A2 та AHR, які визначають швидкість обробки кофеїну. І для цього оцінили ймовірні рівні кофеїну майже у 800 000 людей протягом життя, а потім співвіднесли з їхньою вагою.

Респонденти, у яких розщеплення кофеїну відбувалося повільніше, мали його вищий рівень у крові. Вони мали низький індекс маси тіла (ІМТ) і, відповідно, менший ризик розвитку діабету ІІ типу. Імовірність його появи зберігалася лише у 10% добровольців віком від 40 років.

— Результати показують, що люди мають розглянути можливість вживання кави. Вона допоможе схуднути ти знизити ризик розвитку діабету ІІ типу, — каже керівник дослідження Діпендер Гілл, цитує Mail Online.

Експерт вважає, що кофеїн змушує організм спалювати більше жирів, що сприяє більшому насиченню та допомагає схуднути. Також цей напій містить такі корисні сполуки, як дитерпени, які покращують обмін речовин.

Дослідження опубліковано у журналі BMJ Medicine.

Читайте також: Кава захищає від інсульту: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама