Вживання всього однієї порції форелі або лосося наражає на ті ж ризики, що і місячне споживання забрудненої води

Дата створення: 23 Січня 2023
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Вживання всього однієї порції форелі або лосося наражає на ті ж ризики, що і місячне споживання забрудненої води

Дослідники з Робочої групи з навколишнього середовища (EWG) виявили у прісноводній рибі високий рівень так званих «вічних хімічних речовин»

PFAS: пригнічують імунітет

PFAS, або перфторалкильні речовини, є групою з більш ніж 9000 різних хімікатів, деякі з яких заборонені або суворо обмежені. Виробники часто використовують їх в антипригарному посуді, пакуванні для харчів, покриттях та протипожежних пінах.

PFAS практично неможливо знищити. Вони можуть забруднювати все, від питної води до харчів, і накопичуватися в організмах людей. Дослідження виявили їх навіть у крові немовлят. Адже у питній воді є низькі дози PFAS. Вони пригнічують імунітет, послаблюють ефективність вакцин та збільшують ризик розвитку деяких видів раку. Також викликають підвищення рівня холестерину у крові, проблеми з розвитком та репродуктивною функцією.

Не ловіть рибу в річці

Експерти EWG виявили, що у прісноводних рибах, які вводяться в річках та озерах США, рівень PFAS у 280 разів більший за допустимий. Це означає, що споживання однієї риби за впливом шкідливих речовин може зрівнятися з щоденним споживанням риби, купленої в магазині протягом року.

Фахівці проаналізували понад 500 зразків рибного філе, отриманих із 2013 по 2015 рік. Середній рівень загального PFAS у філе становив 9500 нанограмів на кілограм. Найбільш поширеним хімікатом стала сульфонова кислота, яка може дратувати дихальні шляхи.

— Люди, які споживають прісноводну рибу, наприклад форель чи лосось, наражаються на ризик підвищених рівнів PFAS у своєму організмі, — зазначили вчені, пише ScienceDirect.

Читайте також: Хімічні речовини на роботі можуть підвищити ризик розвитку ревматоїдного артриту у 68 разів: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама