Взуття на підборах зміцнює м’язи

Дата створення: 05 Липня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Взуття на підборах зміцнює м'язи

Це може сприятливо позначитися на здоров’ї

Чим вищий каблук, тим більше навантаження

Взуття на підборах завжди викликало засудження лікарів. Воно здатно візуально подовжити ноги, але може спричинити навантаження опорно-рухового апарату. За словами фахівців, стопа людини не пристосована для носіння взуття на високих підборах. І чим вище і вже каблук, тим більше навантаження отримує стопа.

  • Взуття для щоденної ходьби має підтримувати стійкість стопи, бути обтислою, мати м’яку підошву. Вона не повинна бути важкою або виготовленою зі штучних матеріалів, що не дихають.

Ходьба на п’ятах може викликати низку проблем зі здоров’ям: мікротравми, переломи, розтягнення зв’язок гомілковостопного суглоба, біль у коліні або стопі, викривлення хребта в ділянці нирок і болі в спині, ослаблення зв’язок…

Для рівної постави

Проте низка експертів доводить користь носіння взуття на підборах. Виявляється, це може цілюще позначитися на здоров’ї, особливо на м’язах тазового дна, ніг та сідниць, іноді — спини та постави.

Професор Марія Серруто з Університету Верони (Італія) провела дослідження, під час яких довела, що помірно високий каблук сприяє жіночому здоров’ю.

— Носіння взуття на підборах означає, що не потрібно додатково тренувати м’язи тазового дна, щоб вони залишалися щільними та еластичними, — каже професор Марія Серруто, цитує Polki.pl.

Ці м’язи впливають на здоров’я сечового міхура, кишківника та інших органів малого таза, а також відповідають за задоволення від сексу. Вправи для тазового дна є основою для лікування таких проблем зі здоров’ям, як випадання репродуктивних органів та нетримання сечі. Їх слабкість турбує жінок після пологів та менопаузи.

Професор Серруто спостерігала за 66 жінками віком до 50 років, які ходили на підборах заввишки від 2 до 5 см. У результаті активації м’язів тазового дна також зменшила біль у цій галузі.

Носіння взуття на підборах покращує мускулатуру ніг, формує ікри та сідниці, допомагає покращити поставу. Варто згадати, що у спортивному взутті під п’ятою часто буває підйом, а пальці ніг нижчі за задню частину стопи.

Втомилися від підборів і  хочете ходити у взутті на плоскій підошві? Фахівці зазначають, що раптовий перехід із туфель на високих підборах на взуття з плоскою підошвою може спричинити хворобливі відчуття. Бажано робити це поступово.

Читайте також: Щоденні прогулянки продовжують життя

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама