Яблука та цитрусові захищають від розвитку раку товстої кишки: дієтолог

Яблука та цитрусові захищають від розвитку раку товстої кишки: дієтолог

Наш організм не пристосований для того, щоб засвоювати оброблені продукти в надмірній кількості. Це пояснює той факт, що неправильне харчування є причиною розвитку 30% злоякісних пухлин, вважає популярний дієтолог Марта Міклеквська.

— Німецький біохімік Отто Генріх Варбург виявив, що метаболізм злоякісних пухлин залежить від споживання глюкози. Розуміння того, як цукор впливає на утворення ракових клітин, спричинило новий діагностичний підхід — ПЕТ, або позитронно-емісійну томографію. Щоб отримати докази того, що в організмі людини є ракові клітини, шукають ділянки, які поглинають найбільше глюкози. Якщо ця частина тіла поглинає цукор великою мірою, рак найчастіше локалізується саме в цьому місці, — розповіла дієтолог Марта Міклевська, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Здорова форма харчування — це та, яка позбавлена оброблених продуктів, нездорової їжі, надлишку алкоголю, червоного м’яса, тваринних жирів або солодких та солоних закусок. Фахівець зазначає, що споживання продуктів із високим ступенем перероблення підвищує ризик розвитку раку на 12%. Серед них — колоректальний, рак легень, рак молочної залози у жінок та рак передміхурової залози у чоловіків.

— У повсякденному житті слід керуватися так званим принципом здорової тарілки. Це означає, що половину тарілки повинні становити овочі та фрукти, 1/4 цілісні крупи та 1/4 білки та жири. Ненасичені жирні кислоти, що містяться в рибі або рослинних оліях, не повинні бути відсутніми. Вживання яблук, ківі, кавунів чи цитрусових захищає від розвитку раку товстої кишки, — зазначає експерт.

Фізична активність також є важливим елементом у профілактиці онкологічних захворювань. Надмірна вага — глобальна проблема, яка є одним з основних факторів захворюваності на рак. Саме тому важливо підтримувати правильну масу тіла.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама