Як бактерія в носі впливає на ризик розвитку хвороби Альцгеймера: відкриття

Як бактерія в носі впливає на ризик розвитку хвороби Альцгеймера: відкриття

Щорічно у світі реєструється 10 млн нових випадків хвороби Альцгеймера. Це розлад проявляється найчастіше у літніх і супроводжується зміною мозку та недоумством.

Серед факторів ризику, що викликають деменцію, медики називають генетичну схильність, хронічні захворювання чи спосіб життя, тощо. Однак, що саме провокую появу хвороби Альцгеймера, досі залишається невідомо.

Фахівці з Університету Гріффіта (Австралія) вважають, що у появі недоумства винні… бактерії Chlamydophila pneumoniae, розташовані в носі. Ці внутрішньоклітинні паразити передаються повітряно-краплинним шляхом від людини до людини та часто спричинюють пневмонію. І, як виявилося, не лише її.

Вчені провели дослідження на лабораторних щурах, яким запровадили хламідії. Це спричинило посилення численних реакцій, що з розвитком деменції. Результати експерименту показали, що Chlamydophila pneumoniae через нервові волокна можуть проникати в мозок, що загрожує розвитком хвороби Альцгеймера.

— Різні види бактерій можуть швидко протягом доби проникати в центральну нервову систему через периферичні нерви, що йдуть від носового шлуночка до головного мозку, — пояснює професор Дженні Екберг, пише RadioZet.

Експерти наголошують, що хвороба Альцгеймера зазвичай викликає поєднання кількох факторів одночасно. І тепер працюють над методиками ліків, які б допомогли клітинам знищити бактерії, присутнім у мозку.

Дослідження опубліковано у журналі Scientific Reports.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама