Як без аналізів крові визначити схильність до розвитку серцево-судинних захворювань

Як без аналізів крові визначити схильність до розвитку серцево-судинних захворювань

Серцево-судинні захворювання, такі як ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, артеріальна гіпертензія, інсульти та інші, є першою причиною смертності в усьому світі. Щороку тільки в Європі від них гине близько 4,3 млн людей.

Вчасно розпізнати хворобу не завжди вдається. Це вимагає проведення спеціальних обстежень та аналізів крові. Вчені Лондонського університету Святого Георгія (Великобританія) вважають, що візуалізація сітківки, мережне сканування її вен та артерій за допомогою штучного інтелекту допоможе вчасно виявити схильність до серцево-судинних захворювань.

Дослідники розробили автоматизований кварцовий алгоритм штучного інтелекту QUARTZ для розробки моделей, що оцінюють потенціал візуалізації судин сітківки та факторів ризику смертності від серцево-судинних захворювань. Потім за допомогою QUARTZ проаналізували стан 88 052 осіб у віці 40–69 років. Вчені вивчали ширину, область кровоносних судин та ступінь намотування артеріол та вен у сітківці для прогнозування інсульту, серцевого нападу та смертності від захворювань судин.

Через дев’ять років після експерименту від судинних захворювань загинуло 327 людей. Як показали дослідження, причиною смертності були зміни ширини та обмотки вен та артерій як у чоловіків, так і у жінок.

Також були враховані фактори ризику як куріння, приймання препаратів для гіпертонії, хронічні захворювання серцево-судинної системи. Як виявилося, понад 75% випадків смерті також були спричинені цими факторами.

— Візуалізація сітківки з використанням штучного інтелекту є безконтактною формою контролю здоров’я судин для запобігання розвитку серцево-судинних захворювань, — кажуть науковці, цитують портал La Repubblica.

Цей тип скринінгу вже поширений у Великобританії та США. Він недорогий, простий у діагностиці, завдяки чому може бути доступний для загального населення.

Феномен нового методу скринінгу експерти пояснюють двома факторами, які враховуються при обліку стану судин у сітківці ока (ретин). Це площа судин та звивистість артеріол та вен. Збільшення судин може бути пов’язане з мікроциркуляцією крові, а звивистість судин свідчити про зміни в стінках судин, що може бути пов’язане з атеросклерозом та іншими захворюваннями.

Дослідження були опубліковано в Британському журналі офтальмології.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама