Як час доби приймання вітаміну D впливає його ефективність

Як час доби приймання вітаміну D впливає його ефективність

Вітамін D відіграє у нашому організмі. Він відповідає за регулювання рівня кальцію та фосфору, що позитивно позначається на стані кісткової та м’язової систем. А ось недолік його призводить до ослаблення імунітету, який починає погано справлятися з вірусами-нападниками.

Якщо сонця недостатньо

Запобігти авітамінозу просто, якщо подбати про збалансоване харчування. Хорошим джерелом вітаміну D є такі продукти: жирна риба (лосось, тріска, тунець, оселедець, скумбрія, сардини), печінка, сир, гриби. Також вітамін D синтезується у шкірі під впливом сонячних променів. Достатньо бувати на свіжому повітрі в теплу пору року 15–20 хвилин на день.

Однак цих заходів буває недостатньо. Тому лікарі радять з жовтня до березня приймати добавку вітаміну D у такому дозуванні: для жінок та чоловіків віком від 18 до 50 років це становить не менше 600–800 МО. Для тих, хто старше 50 років, — не менше 800–1000 МО.

Як не пропустити жодної дози

Багато хто думає, що приймати вітамін D можна у будь-який час доби. Це не так. Пити вітамін треба вранці. Це дозволить не пропустити жодного приймання дози та підвищити ефективність добавки.

Прийнятий увечері вітамін D не має власної дієвості. Адже протягом дня у крові зберігається його низький рівень. І прийнята добавка не дозволить одразу вирівняти його баланс, що загрожує появою безсоння. До того ж вітамін D розчиняється в жирах, тому його краще пити під час сніданку. Це дозволить прискорити його вироблення у крові. Нарешті, лише постійне приймання вітамінів дозволить зберегти здоров’я та міцний імунітет.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама