Як час ранкового підйому впливає на настрій: дослідження

Як час ранкового підйому впливає на настрій: дослідження

Вчені Колорадського університету у Боулдері (США) спільно з колегами встановили зв’язок між хронотипом людини та розвитком депресії. Для цього вони проаналізували медичні картки 800 тисяч пацієнтів. 250 000 з них відповіли на спеціально розроблені анкети, а 85 000 добровольців протягом тижня носили прилади для моніторингу сну.

Виявилося, що у тих респондентів, хто вставав на годину раніше, ризик розвитку депресивних станів зменшувався на 23%, а у тих, хто прокидався на дві години раніше — на 40%.

Раніше, у 2018 році, вже було проведено аналогічне дослідження, у якому взяли участь 30 тисяч добровольців. Згідно з ним, «жайворонки» були схильні до депресії в 4 рази менше, ніж «сови».

У лікарів є дві версії щодо такого взаємозв’язку. Згідно з першою, ті, хто рано встає, отримують більше сонячного світла і, відповідно, більше користі від нього. Згідно з другою, біологічний годинник, який менш пристосований до соціального ритму, викликає почуття пригніченості.

— Ми живемо у суспільстві, яке налаштоване на ранкову продуктивність. І люди, які ведуть активний спосіб життя у вечірній час, відчувають, що вони не встигають за ритмом більшості, — пояснив учений Іяс Даглас.

Усім, хто мріє знизити ризик розвитку депресії, лікарі радять дотримуватися простих правил: якнайчастіше ходити пішки й менше використовувати різні гаджети перед сном.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама