Як дефіцит вітаміну D впливає на стан мозку

Дата створення: 21 Листопада 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Як дефіцит вітаміну D впливає на стан мозку

Згідно з дослідженнями вчених Медичного університету Грайфсвальда (Німеччина), низький рівень цього вітаміну в організмі не лише послаблює кістки та імунітет, а й викликає старіння мозку

Вітамін D необхідний організму

Вітамін D, на думку багатьох вчених, має функції гормону. Його рецептори перебувають у кожній тканині, а його активна форма контролює щонайменше 200 генів. Завдяки цьому вітамін D бере участь у важливих обмінних процесах, насамперед у регуляції кальцієво-фосфатного обміну, метаболізму та регенерації печінки.

Це добре впливає на кісткову та м’язову системи, знижує ризик діабету ІІ типу, депресії та онкології. Дефіцит вітаміну D може порушити функціонування всього організму.

Чим небезпечний його дефіцит

Німецькі вчені вивчили вплив дефіциту вітаміну D на об’єм мозку, у тому числі на сіру речовину, структуру, яка відповідає за когнітивні функції.

У дослідженні взяли участь 1865 добровольців. Всі вони пройшли магнітно-резонансну томографію (МРТ) головного мозку, а також здали аналізи крові на вітамін D.  Обстеження показали, що дефіцит цього вітамину може прискорити старіння мозку. Щобільше, він знижує загальну щільність мозку та масу сірої речовини.

Проте фахівці не виявили суттєвого зв’язку між рівнем вітаміну D та обсягом гіпокампа, частини мозку, що відповідає за пам’ять.

Експерти радять підтримувати рівень вітаміну D. І нагадують, що він виробляється у шкірі під впливом сонця. Також невелику його кількість можна отримати разом із їжею (риба жирних сортів, курячі яйця, гриби, коров’яче молоко).

Читайте також: Вітамін D: який рівень вітаміну в крові знижує ризик серцево-судинних захворювань, а який взагалі на них не впливає

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама