Як діагностувати серцевий напад за день до його розвитку: вчені

Як діагностувати серцевий напад за день до його розвитку: вчені

Дослідники виокремили пацієнтів із данського регістру зупинки серця, у яких із 2016 по 2018 рр. сталася позалікарняна зупинка серця, і вони зателефонували до Служби невідкладної медичної допомоги Копенгагена за 24 години до госпіталізації. Дослідники систематично оцінювали ці дзвінки до госпіталізації та аналізували симптоми, з якими звертаються хворі.

Серед 4071 пацієнта з зупинкою серця поза лікарнею 481 хворий (11,8%) зателефонували до зупинки серця. Середній вік пацієнтів, які дзвонили до госпіталізації, становив 74 роки, 59,9% серед них були чоловіки. Найчастішими симптомами були проблеми з диханням (59,4%), сплутаність свідомості (23,0%), втрата свідомості (20,2%), біль у грудях (19,5%) та блідість (19,1%).

Термінову медичну допомогу було надіслано на 68,7% тим, хто зателефонував зі скаргами на проблеми з диханням у порівнянні з 83,0% тих, хто зателефонував зі скаргами на біль у грудях. Щодо виживання, 81% пацієнтів, які повідомили про утруднене дихання при виклику до госпіталізації, померли протягом 30 днів у порівнянні з 47% пацієнтами, які повідомили про біль у грудях.

— Проблеми з диханням частіше передують зупинці серця, ніж біль у грудях. Понад 10% пацієнтів, які перенесли зупинку серця поза лікарнею, дзвонили до служби невідкладної медичної допомоги за 24 години до госпіталізації самі або через інших осіб. Утруднення дихання було найчастішою скаргою і набагато частішою, ніж біль у грудях. Попри це, порівняно з болем у грудях, пацієнти з проблемами дихання рідше отримували невідкладну медичну допомогу та з більшою ймовірністю померли протягом 30 днів після госпіталізації. Ці дані показують, що проблеми з диханням — недооцінений попереджувальний знак зупинки серця. Оскільки утруднене дихання є симптомом багатьох інших хвороб, ми закликаємо служби невідкладної допомоги бути дуже уважними та розрізняти ці стани, — наголосив автор дослідження Філіп Гнесін.

Дослідження було представлено на конгресі в ESC у 2021 р.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама