Як довго гоїться ранка

Длительный дефицит йода может привести к развитию гипотиреоза

Для загоєння садна зазвичай використовують йод. Однак для того, щоб воно повністю зникло, необхідно запастись терпінням. Адже загоєння садна передбачає кілька фаз.

Початкова фаза. Пошкоджена шкіра очищається від бруду та мікробів, і запалення починає зменшуватися. Це може супроводжуватися виділенням лімфи та плазми.

Фаза утворення скоринки. Через кілька годин або днів після отримання травми на садні починає утворюватися скоринка (струп). Вона забезпечує захист та запобігає занесенню інфекції, а також допомагає відновленню шкіри під нею. На цій стадії садно може бути болючим.

Фаза епітелізації. Краї скоринки починають підійматися і відшаровуватися від шкіри, що гояться навколо садна. Це відбувається в міру того, як шкіра під скоринкою гоїться і відновлюється. Процес може тривати 7–10 днів.

Фаза сліду від садна. Коли скоринка повністю відпадає, на місці садна може залишитися слід. Спочатку це зазвичай бліда, рожева або червонувата пляма. З часом слід стає менш помітним і зазвичай зникає через 2 тижні.

Правильний догляд за садном може сприяти швидкому та якісному загоєнню. Це включає регулярне очищення, захист від інфекції, використання мазей або кремів, що сприяють загоєнню, і запобігання травмуванню пошкодженої області.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама