Як довго можна зберігати варений рис без холодильника

Як довго можна зберігати варений рис без холодильника

Зберігання вареного рису при кімнатній температурі без холодильника може бути потенційно небезпечним, оскільки рис може стати середовищем для розмноження бактерій, особливо якщо його залишити при теплі, попереджають експерти Британської національної служби охорони здоров’я.

Сирий рис може містити спори воскової бацили (Bacillus cereus). Вона є токсичним патогеном, і, провокуючи викид токсинів, може викликати харчове отруєння, яке супроводжується блюванням та діареєю. Як правило, ці симптоми виявляються протягом п’яти годин після споживання та зберігаються протягом доби.

Bacillus cereus може вижити навіть під час приготування рису. І чим довше злак залишатиметься за кімнатної температури, тим активніше йтиме в ньому розмноження цих мікроорганізмів. Виділення ними токсинів призведе до того, що споживання такої їжі стане небезпечним.

Щоб цього уникнути, фахівці радять залишати приготовлений рис за кімнатної температури не більше ніж на одну годину. А як тільки він охолоне, одразу поставити його в холодильник.

Якщо рис залишився при кімнатній температурі понад 2 години, його слід викинути через ризик розмноження бактерій. Якщо ви не можете стверджувати, скільки часу пройшло з моменту приготування, найбезпечніше вважати, що рис вже довго знаходиться за кімнатної температури та уникати його вживання.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама